← ÖNCEKİ BÖLÜM                                                                       SONRAKİ BÖLÜM →

Koku, hayatımızda bir duyu olmaktan daha fazla yere sahip… Psikoloji üzerindeki etkisinden koku ile ölüm arasındaki bağlantıya kadar merak ettiğiniz her şey bu bölümde…

Dünyayı kasıp kavuran kabus Covid-19… Son gelişmeler, ortaya çıkan yeni belirtiler…

Hayatın Ritmi Covid-19’un yaygın belirtilerinden koku kaybını mercek altına almaya devam ediyor…

KBB Uzmanı Prof. Dr. Aytuğ Altundağ koku kaybıyla ilgili çarpıcı bilgiler veriyor, vatandaşları uyarıyor. 

Koku ile ölüm arasında nasıl bir bağlantı var, araştırmalar ne diyor? Dr. Halit Yerebakan çarpıcı araştırmanın sonuçlarını açıklıyor. 

Kokunun mucizesi… Bebekler annelerinin kokusunu duyunca neden sakinleşiyor? Kokular hatıralarımızı nasıl canlandırıyor, bizlere neler hissettiriyor? Kokular bizi para harcamaya nasıl sevk ediyor? Uzman Psikolog İclal Gözcü Atayay ile kokular ve duygularımız mercek altına alınıyor.  

Modern buhurdanlıklar ve difüzörler nasıl kullanılır? Osmanlı Dönemi’nde özellikle salgın hastalıklarda havadaki mikropları temizlemek için nasıl bir yöntem uygulanıyordu? Koku uzmanı ve Koku Kültürü Derneği Başkanı Bihter Türkan Ergül kokunun mucizesini ve Osmanlı Dönemi’nde kokunun nasıl kullanıldığını anlatıyor.   

Hepsi ve daha fazlası ‘Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi’nde…

 

Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi” programının tüm bölümleri ve diğer içerikleri için youtube sayfamızı da takip edebilirsiniz.