Uzun zamandır beklenen güneş yüzünü gösterdi ve yaz geldi çattı. Yaz sezonunda akla gelen tek şey deniz, kum ve güneş değil tabii. Düğünler! Damatlar yazın gelmesiyle kendini saç ekim merkezlerine attı. Yeni geliştirilen traşsız saç ekimi yöntemi ile saçlarını kestirmek zorunda kalmadan saç ektirebilen damatlar saç ekim merkezlerini şimdiden doldurmaya başladı bile.

Düğün sezonu açılmasıyla birlikte saç ekim taleplerinde artış görüldü. Estemylife Estetik Birimi Direktörü, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bilgehan Aydın “Son yıllarda ülkemizde giderek bilinir hale gelen saç ekimi operasyonları bu sezona bomba gibi düştü. Yazın saç ekimi tercih edenler artık sadece gurbetçiler değil düğününü bekleyen damatlar oldu. Gelinlerle çekilecek fotoğraflar ve videolarda daha estetik görünmek için damatlar soluğu saç ekim merkezlerinde alıyor” diyor.

Ömür boyunca hatırlayacağınız o ihtişamlı günde kusursuz gözükmek tüm çiftlerin hayali. Yıllardır üzerinde düşündüğünüz, planlar yaptığınız, hayal kurduğunuz gün geldi çattı. Peki ne yapacaksınız? Çok iyi gözükmelisiniz tüm misafirler sizi konuşmalı ve geldiği en güzel düğünün bu olduğunu hatırlamalı. Bu hayalin gerçek olması için çiftler değişime ilk olarak gelin ve damattan başlıyor. Bir sene önceden başlayan hazırlıkların başında; saç ekimi, saç PRP’si, yağ aldırma ve botoks geliyor.

Düğünden En Az 1 Ay Önce Saç Ekimi Operasyonu Yaptırılmalı

Ekilen saçlar 1 ay sonra çıkmaya başlar ama en iyi sonucu almak 6 ay ile 1 sene arasında değişir. Bu nedenle bir daha ki sezona hazır girmeyi hedefleyen damatlar 1 sene önceden yerlerini ayırtmaya başlamalı. Artık zamanı kalmayan ama yine de hızlıca iyi bir görünüme sahip olmak isteyenler ise saçlarını kestirmeden uygulanan traşsız saç ekimini ya da saç PRP’sini tercih ediyor. Traşsız saç ekimi operasyonunda donör bölgesinden alınan saç kökleri saçlarınızı kesmeden safir uçlu bıçaklar ile açılan kanallara yerleştirilir ve çevrenizdekiler fark etmeden hızlıca saçlarınıza kavuşursunuz. Saç PRP’si ile ise kanınız alındıktan sonra ayrıştırılır ayrıştırılan kana vitamin, mineral, aminoasit kitleri eklenir ve saçınıza enjekte edilir. Saçlarını güçlendirir, parlatır ve gürleşmesini sağlar.

Saç Ekimi Operasyonu ile Saçlar Gürleşir

Saç ekimi operasyonları ile saçların arasındaki boşluklar doldurur, saçlar gürleştirilir ve yeni saç çizgisi tasarlanır. Saç ekimi operasyonunda saçların çıkış yönü ve açısı, saç köklerindeki boşluklar, kişinin genetik yapısı, saç pigmenti gibi kişiye özel saç yapısı inceleniyor. Saç ekimi operasyonları saçınızda sizi rahatsız eden boşluklar dolduruluyor, saçlar gürleştiriliyor ve yeni saç çizgisi tasarlanıyor. Saç ekimi operasyonunda saçların çıkış yönü ve açısı, saç köklerindeki boşluklar, kişinin genetik yapısı, saç pigmenti gibi bölümler incelenerek kişiye özel saç ekimi yolu tasarlanıyor.

Saçlarını kaybetmeden gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen gelinlerde damatlarla birlikte saç ekim merkezlerini tercih ediyor. Saç PRP’si ile saç güçlendirme ve traşsız saç ekimi yöntemiyle cinsiyet ya da yaş fark etmeden işlem yapılabiliyor. Buda sezon boyunca saç ekim merkezlerinin aktif olmasına sebep oluyor.

Saç ekimi ile ilgili bir diğer yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.