Connect with us

Dr Halit Yerebakan YouTube Kanalı

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor

Tarih:

on

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor | Deney

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor! Bedenimizin temel enerji kaynağı olan şeker ne zaman sorun olmaya başlar diye merak ediyorsanız işte cevabı bugün burada. Şeker tüketimi artınca ve vücudumuzun ihtiyacından fazla olunca şekeri metabolize eden organımız yani karaciğerimiz şekeri yağ asitlerine dönüştürüyor. Ve bu yağ asitleri karaciğerden kana geçiyor. Sonrasında tabiki de depolanıyor. Bu depolanma yağ hücrelerimizde oluyor ve şeker tükettikçe adeta bu deneyde gördüğünüz gibi yağ hücrelerimiz büyüyor. Büyüyen yağ hücrelerimiz adeta etrafı kaplanıyor diyebiliriz, çünkü büyüyen yağ hücrelerinin insülin direnci ile doğru orantılı olduğunu gösteren bir çok araştırma var. İnsülin direnci olduğu zaman bu yağ depolarını kullanamıyoruz. Kısaca aşırı şeker tüketimi yağ hücrelerini büyütür ve onları kaplar demek yanlış olmaz.

Bunu anlattığımız ve basit bir deneyle gösterdiğimiz videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. Nereden mi fazla şeker alıyoruz? Bunun için kaleme aldığım bir yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı da unutmayın lütfen.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

CEVAP BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

COVID-19

Dr. Öz ve Dr. Yerebakan Covid-19 Gelişmelerini Değerlendiriyor

Tarih:

on

Covid-19 ve aşı ile ilgili son gelişmeleri Dr. Öz ve Dr. Yerebakan değerlendirdi.

• Bazı bilim insanları virüsün mutasyona uğradığını ve bu yeni halinin 10 kat daha bulaşıcı yani tehlikeli olduğunu söylüyor. Coronavirus mutasyona uğradı mı?

• Son günlerde Rusya aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama yaparak aşıyı bulduğunu ilan etti ve üretime başladı. Rusya’nın bulduğu aşı Covid-19’a karşı etkili mi?

• Covid-19’a karşı uzun vadeli stratejilerimiz ne olmalı?

• Hala 1. dalgayı mı yaşıyoruz? Bahsedilen 2. dalgayı görecek miyiz?

*Bu videonun çekim tarihi 19 Ağustos 2020’ dir. Kısa zaman aralıkları ile güncel gelişmeleri içeren yeni değerlendirme videolar hazırlayıp, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Aile Sağlığı

Uykunuzu Düzenlemeye Yardımcı Olacak Öneriler

Tarih:

on

Pandemi sürecinde bozulan uyku düzeninizi düzeltmeniz için bu öneriler size yardımcı olabilir.

Birçok insan COVID-19 sürecinde günlük yaşamın bozulması, evden çalışmak, daha az doğal ışık almak, belirli bir programı takip etmemek ve stres gibi nedenlerden dolayı uyku sorunu yaşamaya başladı.

Bu oldukça yaygın bir sorun. Ancak uzmanların bu önerileri ile uyku sürecinizi düzenleyebilirsiniz.

Sağlıkla kalın…

 

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Alternatif Sağlık

Sağlıklı Saçlar İçin Sağlıklı Beslenin

Tarih:

on

Sağlıklı beslenme tüm vücudunuzun genel sağlığı için ilk koşul. Saç sağlığından tırnak sağlığına kadar…

Son dönemlerde saçlarınızın inceldiğini veya eskisi kadar gür ve çekici görünmediğini fark ettiyseniz bunun nedeni belki de beslenme şekliniz…

Saçlarınıza gereken itinayı göstermek için protein ve sağlıklı yağ açısından zengin yiyecekler tüketmeniz gerek.

Sağlıkla kalın…

 

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar

bosch kombi yetkili servis | amana | seo uzmanı | güzel web siteleri