Şeker Enerjisi Deneyi

Baklava ile yaptığım yeni bir deney ile karşınızdayım:  şeker enerjisi deneyi! Daha önceki videolarımda göstermiş olduğum deneyimizin bir başka versiyonu ile karşınızdayız.

Onsuz da olmuyor, onunla da olmuyor. Bilin bakalım ne? Tabii ki şeker. Yüksek şeker hastasıysanız ve ‘Şeker içeren gıdalara dikkat ediyorum’ diye düşünüyorsanız, bu videomuzdan sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz. Esmer şekeri masum ve doğal görüp kullananlara adeta ders niteliğinde yaptığımız deneyin bir başka versiyonunu bu video için derledik.

Potasyum klorat eriterek bir oksijen yani enerji açığa çıkartan deney yaptık. Çıkan ışık ve ses size şekerin kanınızda nasıl bir yangına yol açtığını ve kan şekerinizi nasıl yükselttiğini göstermeye yetecek kadar etkileyiciydi. Kontrol altına alınmadığı zaman ciddi sağlık problemlerine yol açabilen yüksek kan şekeri, son derece basit yollarla düşürülebilir.Kan şekeri düşürmek için yumurta, tarçın, kimyon, zerdeçal gibi besinler tüketebilirsiniz.

İyi seyirler… YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın. Konu ile ilgili bir başka yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.