Connect with us

Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Alternatifler

Tarih:

on

cilt bakımında alternatifler

Cilt kusurlarını kapatmak ve daha canlı bir görünüm kazanmak için cilt bakım ürünlerine servet ödemeniz gerekmiyor. İşte bitkisel ve doğal yöntemlerle cilt bakımında alternatifler…

Geçtiğimiz hafta, kullanım talimatlarına dikkat edilmediği taktirde makyaj malzemelerinden yayılması muhtemel mikroplardan bahsetmiştim. Makyaj, genellikle cilt kusurlarını kapatmak ve daha canlı bir görünüm kazanarak olduğundan genç görünmek için uygulanan bir tekniktir. Şimdi tersten düşünelim ve makyajla elde etmeye çalıştığımız cilt kalitesine sahip olduğumuzu hayal edelim. Bu durumda daha az makyaj yapacak, yüzlerce lira harcayarak aldığımız cilt bakımı malzemelerine daha az yönelecek, böylece daha az kimyasala maruz kalacağız. Doğa, insanın ihtiyaç duyduğu her şeyi bünyesinde barındıran bir mucizedir. Bu sebeple cilt bakımınız için de kendisinden faydalanmak isteyenlere kapılarını sınırsızca açar. Bugün, kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz doğal maskelerden bahsetmek istiyorum. Daha güzel ve genç görünmek için aradığınız her şey, fiyat etiketi yapıştırılmış raflarda değil, mutfağınızda…

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE

Yağlı ciltler genelde parlak görüntüleri sebebiyle sahiplerini huzursuz eder. Bu durumdan kurtulmanın yolu, doğal malzemelerle mümkün. Siyah nokta, genelde burun bölgesinde birikse de tüm yüze yayılabilen can sıkıcı bir durumdur. Siyah noktalarından bir türlü kurtulamayanlar, dayanamayıp onları sıkarak kalıcı lekelere, hatta apselere sebep olabiliyorlar. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal maske tarifi:

1 adet domates
1 tatlı kaşığı gliserin
1-2 damla asilbent tentürü
Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bu malzemeleri karıştırarak haftada bir cildinize uygulayabilirsiniz.

CİLT LEKELERİ İÇİN …

‘Keşke lekeler, oluştukları hızda kaybolabilseler’ dediğinizi duyar gibiyim. Cilt lekelerinden kurtulmanın zorluğu, ticari kaygıları ön planda tutan üreticileri de harekete geçirmiş durumda. Oysa yapılan araştırmalar gösteriyor ki kimyasallarla desteklenen bu tip ürünler maalesef hayal edilen sonuca ulaştırmıyor. Cilt lekelerinden bunalmış olanlarınız için doğal bir maske hazırlamak mümkün:

1 adet portakal
1 adet limon kabuğu
1 adet greyfurt kabuğu
1 çorba kaşığı elma sirkesi
Gülsuyu
Gerekli malzemeyi karıştırarak haftada bir cildinize uygulamanız, can sıkıcı lekelerden kurtulmanız için size yardımcı olacaktır.

CİLT KIZARIKLIKLARINI GEÇİRMEK İÇİN DOĞAL MASKE

Cilt kızarıklıklarından mustarip kadınlar için son derece doğal ve faydalı bir maske uygulamak mümkün:
3-4 tane at kestanesi
Susam yağı
1 çorba kaşığı elma sirkesi
Kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu malzemeleri, bir cam kavanoza alarak 15 gün bekletin. Ardından süzerek elde ettiğiniz karışımı cildinize direkt uygulamak, şikayetçi olduğunuz kızarıklıktan kurtulmanız için yeterli olacaktır.

www.sabah.com.tr’de orjinalini bulabileceğiniz bu yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Beslenme

Cildinize Dost Besinler

Tarih:

on

Yaşlanma belirtilerini geciktirecek, gençlik dolu bir ışıltı kazanmanıza yardımcı olacak 6 besin…

Antioksidanlar; bedenin cilde zarar verip kırışıklık, ince çizgi, güneş lekesi ve kuru cilt gibi gözle görülür yaşlanma belirtilerine sebep olan serbest radikallerin etkilerine karşı savaşması için gerekli olan bileşiklerdir.

Yaşlanma karşıtı savaş deponuzu doldururken aynı anda sizi lezzetten mahrum bırakmayacak birkaç meyve sebze önerimiz var.

Sağlıkla kalın…

 

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Cilt Bakımı

Elma Sirkesinin Cilde 5 Olumlu Etkisi

Tarih:

on

Elma sirkesinin cildinize olumlu etkileri olduğunu biliyor muydunuz?

Hepimiz elma sirkesinin faydalı olduğunu biliyoruz ancak çoğumuz güzelliğimize ekstra katkılarının olabileceğinden haberdar değiliz. Çoğunlukla kilo verme, kan şekeri ve yağ yakma gibi konularla gündeme gelen elma sirkesi aynı zamanda cilt konusunda da harikalar yaratıyor.

İşte birkaç öneri…

 

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Alternatif Sağlık

Selülit Gerçekleri

Tarih:

on

Selülit hakkında bilmeniz gereken gerçekler…

Selülit hayatın neredeyse kaçınılmaz bir parçası. Herkes bu sinir bozucu cilt durumunu geliştirebilir… Vücudunuzdaki bu izleri tanımalı ve nasıl kurtulacağınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalısınız.

 

“Selülit Nasıl Giderilir” konulu yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar

bosch kombi yetkili servis | amana | seo uzmanı | güzel web siteleri