Sosyal Medya

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şekerli içecekler Kan Şekerini Nasıl Yükseltir

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şekerli içecekler Kan Şekerini Nasıl Yükseltir – Deney

Kilo vermenizin önündeki en büyük engel şeker tüketimi olduğunu her fırsatta dile getiriyorum. Hatta rafine sofra şekeri değil ama endüstriyel olarak üretilen fruktoz/glikoz şuruplarının bilmediğiniz bir çok yerlerde kullanıldığı ve bunların tokluk hissinizi ortaya çıkaran leptin hormonunuzun iş yapmasını engellediğini anlatıyorum tüm programlarımda. Burada bir diğer tehlikenin de aslında şekerli içecekler ve hatta tüm meyve sularının da aynı etkiyi gösterdiklerini belirtmek lazım.

Bu içecekler kan şekerini adeta öyle yükseltiyorlar ki farkında olsak ağzımıza sürmeyiz bile! Bunu gösterebilmek için güzel bir deney hazırladık programımızda.

Bu deney aslında fil diş macunu olarak yani elephant toothpaste olarak geçer. Deney malzemeleri %30 luk Hidrojen peroksit kullanımı, gıda boyası, sıvı bulaşık sabunu ve reaksiyonu başlatan şeker olarak sembolize ettiğimiz katalizör ajan potasyum iodür den oluşmaktadır. Çok kimyasal oldu farkındayım ama izlemenizde yarar var.

Şekerin vücudumuza etkilerini anlattığımız yazılarımızı okumak için buraya veya buraya tıklayarak konuyla ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yaz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor | Deney

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor! Bedenimizin temel enerji kaynağı olan şeker ne zaman sorun olmaya başlar diye merak ediyorsanız işte cevabı bugün burada. Şeker tüketimi artınca ve vücudumuzun ihtiyacından fazla olunca şekeri metabolize eden organımız yani karaciğerimiz şekeri yağ asitlerine dönüştürüyor. Ve bu yağ asitleri karaciğerden kana geçiyor. Sonrasında tabiki de depolanıyor. Bu depolanma yağ hücrelerimizde oluyor ve şeker tükettikçe adeta bu deneyde gördüğünüz gibi yağ hücrelerimiz büyüyor. Büyüyen yağ hücrelerimiz adeta etrafı kaplanıyor diyebiliriz, çünkü büyüyen yağ hücrelerinin insülin direnci ile doğru orantılı olduğunu gösteren bir çok araştırma var. İnsülin direnci olduğu zaman bu yağ depolarını kullanamıyoruz. Kısaca aşırı şeker tüketimi yağ hücrelerini büyütür ve onları kaplar demek yanlış olmaz.

Bunu anlattığımız ve basit bir deneyle gösterdiğimiz videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. Nereden mi fazla şeker alıyoruz? Bunun için kaleme aldığım bir yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı da unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şekerin Etkileri | Deney

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şekerin Etkileri

Şekerden açığa çıkan enerji! Beyaz şeker vs Esmer Şeker | Deney

Onsuz da olmuyor, onunla da olmuyor. Bilin bakalım ne? Tabii ki şeker. Yüksek şeker hastasıysanız ve ‘Şeker içeren gıdalara dikkat ediyorum’ diye düşünüyorsanız, bu videomuzu izleyip şekerin etkileri hakkında fikir edindikten sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Esmer şekeri masum ve doğal görüp kullananlara adeta ders niteliğinde yaptığımız deneyin bir başka versiyonunu bu video için derledik. Potasyum klorat eriterek bir oksijen yani enerji açığa çıkartan deney yaptık. Çıkan ışık ve ses size şekerin kanınızda nasıl bir yangına yol açtığını ve kan şekerinizi nasıl yükselttiğini göstermeye yetecek kadar etkileyiciydi.  İyi seyirler…

Kontrol altına alınmadığı zaman ciddi sağlık problemlerine yol açabilen yüksek kan şekeri, son derece basit yollarla düşürülebilir.Kan şekeri düşürmek için yumurta, tarçın, kimyon, zerdeçal gibi besinler tüketebilirsiniz. Konuyla ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Safra Taşı Nedir? Nasıl Oluşur?

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

safra taşı nedir

Safra Taşı Nedir? Nasıl Oluşur?

En fazla karşılaştığımız sorulardan ve sorunlardan biri olan safra kesesi taşlarını Doktor Geldi programımızda konuştuk. Safra taşı nedir ve nasıl oluşur gibi sorulara cevap verdik. Safra taşının oluşumu, etkenleri ve büyüklüğünün yol açtığı sorunları öğrenmek için videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Safra kesesi rahatsızlıklarına yakalanmamak ona iyi bakmaktan geçer. Safra kesesine iyi bakmanın yolu ise karaciğerinize iyi bakmaktan geçer. Karaciğer, iç organlarımız içinde en büyük olanıdır ve sağlığını korumak çok önemlidir. Vücuttaki zararlı toksinleri atar, kan şekerini düzenler, vitamin ve minarellerin emilmesini sağlar. Sağlıklı bir karaciğer; metabolizma, gaz, şişkinlik ve kabızlık gibi sindirim konularının hafifletilmesinde anahtar rol oynar. Karaciğerinizi nasıl beslemeniz gerektiği konusunu işlediğimiz yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi sağlık ile ilgili videolarımızın bulunduğu YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Öne Çıkanlar

www.dryerebakan.com Sadece bilgilendirme ve tıbbi tavsiye amaçlıdır, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. Doktorunuz yerine geçmeyi yada Doktorunuzun size uyguladığı tedavi yerine geçmeyi hedeflememektedir. Web sitesi içeriğinden dolaşan tüm kullanıcılar, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Kurallarını otomatik olarak kabul etmiş sayılır.

İletişim: info@dryerebakan.com

Copyright © 2017 DrYerebakan.com.