Sosyal Medya

Güzellik

Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Nigar Dilvin Şimşek

Yayınlanma:

,
Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Doğal güzellik tarifleri serimizde bugün, kırışıklık karşıtı gece kremi tarifi var. Tarifin içerisinde bulunan kakao yağı, cilde sürüldüğünde nemi kaybetmesini engelleyecek bir bariyer oluşturur ve cildin daha nemli, yumuşak kalmasını sağlar. Sadece nemin buharlaşmasını engellemez, aynı zamanda zengin E vitamini içeriği ile cildi besler. Özellikle hassas ciltleri tahriş eden nemlendirici kozmetiklerin aksine herhangi bir sentetik kimyasal yumuşatıcı içermez ve yan etkiye yol açmaz. Çok kaşınan kuru ciltlerin yumuşatılmasında kullanılabilir. Güneş yanığı sonrası aşırı kuruyan ve ağrıyan cildin tedavisi için idealdir. Serbest radikaller hücrelere zarar verir ve bunlar cilt hücreleri olduğunda yaşlanmaya başlarsınız. Cildinizde kırışıklıklar oluşur ve kurur, ve normal yaşınızdan daha büyük görünürsünüz. Bunu oksidasyon olarak bilinen süreç yoluyla yaparlar ve antioksidanlar bunu önleyebilir. Serbest radikalleri etkisiz hale getirirler ve cilt hücrelerinizin zarar görmesine engel olurlar. Kakao yağında farklı türde serbest radikalleri öldürebilecek birçok antioksidan yer alır. Tarifin içerisinde bulunan lanolin ise cildi yumuşatma ve kırışıklık açmada oldukça etkili bir üründür.

Malzemeler

 • Bir tatlı kaşığı kakao yağı
 • 10 gram lanolin
 • 50 gram susam yağı
 • 3 damla melisa yağı

Hazırlanışı

 1. Kakao yağı, lanolin, susam yağı ve melisa yağı küçük cam bir kaseye alınır.
 2. Kaynamış su dolu tencerenin içerisine oturtulur. (benmari usulü)
 3. Ürünler iyice birbirine karışıncaya kadar tahta veya cam kaşıkla karıştırılır.
 4. Soğuyunca kapağı kapatılır.

Not:Kremi kavanozdan alırken spatula kullanmak kremin hijyeni açısından önemlidir içerisinde mikroorganizmalar üremez.

Uygulama

Her gece uyumadan önce temizlenmiş cilde aşağıdan yukarıya hareketlerle masaj yapılarak yedirilir.

Farklı bir tarif için buraya tıklayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yaz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Yaz Aylarında Yapılan Estetik Işlemleri

Basın Bülteni

Yayınlanma:

,

Yaz Aylarında Yapılan Estetik İşlemleri

Yaz aylarında estetik operasyonunun yapılamayacağı herkes tarafından düşünülen ortak bir kanıdır. Oysa ki, bazı operasyonlar yaz aylarında da yapılabilir. Özel Ankara HLC Plastik ve Rekonstrüktif Merkezi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp, yaz aylarında yapılan estetik işlemleri hakkında bilgi verdi.

Yoğun iş temposunda estetik operasyonu için zaman ayırmak oldukça zor. Yaz aylarındaki izin döneminizi güzel bir şekilde planlayıp, yeni bir formla iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Burun Ameliyatları Yazın Yapılabilir

Burun ameliyatı (Rinoplasti) ülkemizde en sık yapılan estetik cerrahi işlemidir. Ameliyattan sonraki dönemde gözlük kullanımındaki zorluklar ve terlemenin alçıya olan etkisi nedeniyle ameliyat olunmasını soğuk aylarda önerilirken, son yıllarda buruna basmayan gözlükler ve termosplint gibi atellerin kullanıma girmesiyle yaz aylarında da bu operasyonu rahatlıkla yapabilmekteyiz.

Liposuction ve karın germe operasyonunu tüm mevsimlerde yapabiliyoruz. Bu ameliyatları, yaz aylarında olan hastaların en büyük endişesi yaklaşık bir ay korse kullanımı ve güneşe maruziyet sonucu izlerin belirgin olma ihtimali. Son yıllarda ince korselerin kullanımı ve yüksek faktörlü güneş koruyucuların etkin koruma sağlamasıyla bu şikayetler oldukça azalmıştır.

Meme Ameliyatı İçin Kışı Beklemeyin

Yaz ayları özellikle meme ameliyatları için birden çok avantaj sunmaktadır. Kolay pansuman yapılabilme, kalın kıyafetlerin giyilip çıkarılmasındaki zorluğun ortadan kalkması ve bu hareketlerin meme kası üzerindeki negatif etkisi bu mevsimi diğer aylara oranla daha üstün kılmaktadır.

Son olarak özellikle çocuklarda sık yapılan bir cerrahi işlem olan kepçe kulak ameliyatı, sömestr tatilinde okullarını aksatmadan rahatlıkla yapabileceğimiz bir cerrahi işlemdir.

Estetikle ilgili farklı bir konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku...

Güzellik

Cildi Sıkılaştırıcı Doğal Serum

Suna Dumankaya

Yayınlanma:

,

Cildi Sıkılaştırıcı Doğal Serum

Doğal güzellik tarifleri serimizde bugün yeşil çayla birlikte hazırlanan cildi sıkılaştırıcı doğal serum tarifi var. Tıkanan gözenekleri ve siyah noktaları derinlemesine temizlemezseniz, ciltteki yağlanmanız artar. Ve bu durum gelecekte kırışıkların artmasına neden olabilir. Oysaki günlük bakım rutininize ekleyeceğiniz doğal ürünlerle pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmanız mümkün. Gözenekleri sıkılaştırıp cilde bakım yapan bu toniği sizde evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

 •  1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 2 çubuk çakşır kökü
 • 300 gr su

Hazırlanışı

 1. Tencereye suyu koyup çakşır kökünü kaynatıp süzün.
 2. Diğer malzemeleri karıştırıp damlalıklı bir şişeye koyup bir ay boyunca sabah akşam yüz ve dekolte bölgenize sürünüz.

Cilt sağlığınız için farklı bir doğal tarife buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku...

Güzellik

Cildi Sıkılaştırıcı Maske

Nigar Dilvin Şimşek

Yayınlanma:

,

Cildi Sıkılaştırıcı Maske

Doğal güzellik tarifleri serimizde bugün, cildi sıkılaştırıcı maske tarifi var. Cennet hurmasının içeriğinde çok sayıda mineral; potasyum, kalsiyum ve fosfor ve vitamin yer alır. Özellikle A vitamini ve karbonhidratlarca zengin olan trabzon meyvesinin 100 gramında 15-20 gram arasında A, B (riboflavin, niasin ve tiamin gibi vitamini çeşitleri) ve C (100 gramda 20-25 miligram) vitamini bulunmaktadır. Pirinç, bol miktarda paba denilen bir madde içerir.Ppaba yani “para aminobenzoik asit” cildin güneşten korunmasını sağlar. bu enzim besin maddeleri yoluyla alındığında C vitamini seviyenizi artırır.

Malzemeler

 • 1 adet yumuşak sarı hurma
 • 1 tatlı kaşığı haşlanmış pirinç
 • 1 yumurta beyazı

Hazırlanışı

 1. Hurmanın kabuğu soyulur çatalla ezilir.
 2. Bir tatlı kaşığı kadar suda haşlanan pirinç ilave edilir.
 3. Yumurtanın beyazıyla hepsi harmanlanarak iyice ezilir.
 4. Macun kıvamına getirilir.

Uygulama

 1. Haftada iki gün cilde ince bir tabaka halinde sürülür,
 2. Yarım saat bekletilir.

Devamını Oku...

Öne Çıkanlar

www.dryerebakan.com Sadece bilgilendirme ve sağlık bilgilerinin eğlenceli olarak aktarılmasını amaçlamaktadır, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. Doktorunuz yerine geçmeyi yada Doktorunuzun size uyguladığı tedavi yerine geçmeyi hedeflememektedir. Web sitesi içeriğinden dolaşan tüm kullanıcılar, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Kurallarını otomatik olarak kabul etmiş sayılır.

İletişim: info@dryerebakan.com

Copyright © 2017 DrYerebakan.com.