Sosyal Medya

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Halit Hoca Köylerde – Ordu, Fatsa, Kabakdağı

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Halit Hoca Köylerde Serisi Devam Ediyor!

Halit hoca köylerde! Bugünkü durağımız Ordu’nun köyleri! Kabakdağı, Ordu ilinin Fatsa ilçesine bağlı bir köydür. Kabakdağı bir Gürcü köyü olduğundan ve Gürcü halkın gelenek ve göreneklerini yaşatma çabası sayesinde gerek gündelik yaşamlarında, gerek özel günlerinde ve mutfaklarında Gürcü esintisine rastlamak mümkündür. Sıcak kanlı köy halkının kendi yetiştirdikleri organic ürünlerden hazırladıkları yemekler ve eğlenceler hayli ilgi çekici.

KABAKDAĞ KÖYÜ Fatsa’ya 9 km. mesafededir. Organik tarımla beraber eko turizm çalışması olan tek köydür. 1877 Osmanlı – Rus savaşından sonra Batum civarından göç edenler tarafından kurulan köyde sadece 180 hane kayıtlıdır.

Bugüne kadar gitmediyseniz mutlaka gidin derim. Sağlık taramaları için gittiğimiz Kabakdağı’nda keyifli bir sohbet oldu. Keyifli seyirler.

Siz de yaşadığınız yere gelmemizi istiyorsanız kaymakamlıklar veya belediyeler aracılığı ile irtibata geçin, elimizden geldiğinde tüm Türkiye’yi sağlık içn gezmeye devam edeceğim.

İrtibat için iletişim formu doldurmanız yeterli!

Devamını Oku
Yorum Yaz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Podoloji incelemesi

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

podoloji

Dr. Halit Yerebakan Ayak Muayenesi Oldu! Padoloji İncelemesi

Konuklar: Deniz Yahçı ve Sevda Ekşioğlu

Podologları’ın; ayak sağlığıyla ilgili sorunlarda tanı koyma, gerektiğinde ilgili bir uzmana yönlendirme, hekimle işbirliği içerisinde hastaya tıbbi ayak bakımı uygulamasının yapılması ve hastanın ayak sağlığının korumasına yönelik gerekli bilgi ve beceriye sahip sağlık teknikerleridir. Dolayısı ile podoloji gerçek ayak sağlığı demek olup oldukça önemlidir.

Sizleri her gün ayakta durmanızı sağlayan ayaklarınıza bakımı sağlıkçı olmayan birine nasıl emanet edebilirsiniz? Ayak bakımı kuaförde pedikür bakımı değildir. İki branşı net bir şekilde ayırmak gerekir. Pek hoşunuza gitmeyebilir ancak yine de ayak muayenesi izlemek isterseniz videomuza buyrun. Bugün konu mankeni benim.

Ayak sağlığı ile ilgili bir başka yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Cilt Neden Kırışır – Deney

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

cilt neden kırışır

Cilt Neden Kırışır – Deney

Bölüm detaylı açıklaması : Bu videomuzda cilt neden kırışır sorusuna deney ile cevap vermeye çalıştık. En önemli estetik kaygılarımızdan ve hatta yaşlanmayla birlikte artan dertlerimizden biri olan kırışıklık anlatmak istedik. Aslında buradaki mesaj cildinizin ne kadar yıprandığı idi. Dolayısı ile bu videoyu izlerken aklınıza cildinize verdiğiniz hasarlar gelsin. Sigara bunların başında geliyor. Doğal kırışıklık karşıtı tarifler için kanalımıza abone olun, yakında sizlerle..

Sigarayı bırakmanız için önemli nedenlerin derlendiği basın bülteni web sitemizde. İlgili yazımızı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca sağlıkla ilgili deneylerimizin ve videolarımızın bulunduğu YouTube sayfamıza abone olmayı unutmayın! YouTube sayfamıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şekerli içecekler Kan Şekerini Nasıl Yükseltir

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şekerli içecekler

Şekerli içecekler Kan Şekerini Nasıl Yükseltir – Deney

Kilo vermenizin önündeki en büyük engel şeker tüketimi olduğunu her fırsatta dile getiriyorum. Hatta rafine sofra şekeri değil ama endüstriyel olarak üretilen fruktoz/glikoz şuruplarının bilmediğiniz bir çok yerlerde kullanıldığı ve bunların tokluk hissinizi ortaya çıkaran leptin hormonunuzun iş yapmasını engellediğini anlatıyorum tüm programlarımda. Burada bir diğer tehlikenin de aslında şekerli içecekler ve hatta tüm meyve sularının da aynı etkiyi gösterdiklerini belirtmek lazım.

Bu içecekler kan şekerini adeta öyle yükseltiyorlar ki farkında olsak ağzımıza sürmeyiz bile! Bunu gösterebilmek için güzel bir deney hazırladık programımızda.

Bu deney aslında fil diş macunu olarak yani elephant toothpaste olarak geçer. Deney malzemeleri %30 luk Hidrojen peroksit kullanımı, gıda boyası, sıvı bulaşık sabunu ve reaksiyonu başlatan şeker olarak sembolize ettiğimiz katalizör ajan potasyum iodür den oluşmaktadır. Çok kimyasal oldu farkındayım ama izlemenizde yarar var.

Şekerin vücudumuza etkilerini anlattığımız yazılarımızı okumak için buraya veya buraya tıklayarak konuyla ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku...

Öne Çıkanlar

www.dryerebakan.com Sadece bilgilendirme ve tıbbi tavsiye amaçlıdır, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. Doktorunuz yerine geçmeyi yada Doktorunuzun size uyguladığı tedavi yerine geçmeyi hedeflememektedir. Web sitesi içeriğinden dolaşan tüm kullanıcılar, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Kurallarını otomatik olarak kabul etmiş sayılır.

İletişim: info@dryerebakan.com

Copyright © 2017 DrYerebakan.com.