Bitmeyen yorgunluklara ve kronik strese karşı siz de önleminizi alın. Her gün karahindiba otu çayı içip beş dakika yoga yaparak yorgunluğu yenin

 

Teknolojideki gelişmeler milyonlarca insanı adeta prize takılı şekilde çalışmaya ve bu sebeple kronik strese, bitmeyen yorgunluklara ve kötü sağlığa gebe bırakıyor. Yeni araştırmalar sayesinde enerji yoksunluğuna sebep olan etkenlere karşı artık çözümlerimiz var. Üstelik bunlar yorgunluğun kaynağına inip doğal yollardan sorunu çözmemizi sağlıyor.

 

 

GLUTENLE DEMİR OLMAZ! Toplumun yüzde 25’inden fazlası gluten hassasiyetine sahipken sadece yüzde 1’i bu problemden haberdar. Eğer yemekten sonra enerjik hissetmek yerine şişkinlik, gaz veya kabızlık şikayetiniz varsa; gluten hassasiyetiniz olabilir demektir. Gluten gibi teşhis edilmemiş gıda hassasiyetleri, bağırsak duvarınızda enflamasyona sebep olarak, demir dahil olmak üzere önemli besinleri sindirmenizi engelleyebilir. Demir tüm hücrelerinize oksijen taşımakta yardımcı olan alyuvarlarınızın içindeki hemoglobin denilen maddenin ana bileşenidir ve demir eksikliği olması sonucunda kendinizi yorgun hissetmeniz önlenemez bir sonuçtur. Bu durumu engellemek için en iyi çözüm, beslenme planınızdan gluteni çıkartmak ve demir alımını ve sindirimini artıran bir besin düzenine geçmek olacaktır.

 

İYOT ALIMINI ARTIRIN İyot, tiroid bezinizin temel yakıtıdır. Tiroid beziniz tarafından üretilen hormonlar metabolizmanızın aktivitesini düzenler ve yeteri kadar yakıtı olmaması durumunda enerjiniz düşer, sağlıklı kilo dengenizi korumakta güçlük çekersiniz ve hatta saçlarınız dökülebilir. Tuzluğunuzu her market rafında bulabileceğiniz iyotlu tuz ile doldurmak en iyi çözüm olacaktır. Eğer yorgunluktan öteye giden bulgularınız varsa, hormon tedavisi üzerinde uzman bir doktora görünerek tiroid seviyelerinizi kontrol ettirmelisiniz.

 

 

KARA CİĞERİNİZİ ŞARJ EDİN Karaciğeriniz bedeninizin enerji santralidir. Zararlı gıdalar, tatlandırıcılı içecekler ve sigara kullanımı, karaciğerinizin bedeninizdeki toksinleri atmasını zorlaştırır. Bu zararlı maddeler vücudunuzda birikerek yorgunluğa yol açar. Karaciğerinizin detoksunu sağlamak için; günde iki kez olmak üzere her gün karahindiba otu çayı için.  

YOGA YAPIN Stres hormonu olan kortizol seviyelerindeki yükseklikler testosteron üretimini sağlıklı seviyelerin altına indirgeyecek düzeyde baskılar. Günde sadece beş dakika yoga yapmak bile stresinizi bir kenara koymanızı sağlayabilir.

PAYLAŞ