Bizimle iletişime geçin

Dr Halit Yerebakan YouTube Kanalı

Doğal Ağrı Kesici Solüsyon

Halit Yerebakan

Düzenleyen

on

Doğal Ağrı Kesici Solüsyon

Ağrı kesicilerin amacı vücudun herhangi bir kısmındaki, özellikle başın yanı sıra kaslardaki ve eklemlerdeki ağrıları hafifletmek veya yok etmektir. Eczanelerden satın alabileceğiniz farklı türlerde ağrı kesiciler mevcuttur, ancak doğal ağrı kesiciler kullanmanızı bir doktor olarak öneriyorum. Öncelikle benim kullanmayı en çok sevdiğim nane yağını tercih edebilirsiniz. Nane yağı ile başınızın ağrıyan bölgesine masaj yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca mentol taşları ve kafur taşları ile de masaj sıkça yaptığım bir doğal ağrı kesici uygulamam. Baş ağrısını azaltmak için günlük su tüketiminize dikkat edin. Zencefil, avokado veya balıktan alabileceğiniz omega 3 gibi sağlıklı yağlar baş ağrılarınızı azaltacaktır. Diğer önerilerim videomda saklı.

Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın lütfen. Konuyla ilgili bir diğer videomu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Yorum bırakmak için tıklayın

Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dr Halit Yerebakan YouTube Kanalı

Kimler Oruç Tutmamalı?

Halit Yerebakan

Düzenleyen

on

Kimler oruç tutmamalı

Kimler oruç tutmamalı?

Oruç tutmak için sağlığınızın yeterli olduğundan emin olun. Bildiğiniz gibi oruç tutmak sağlığı el veren kişiler içindir ve eğer sağlığınızı riske sokacak herhangi bir sağlık sorununuz varsa oruç tutmak çok tehlikeli olabilir. Bu videomuzda kimler oruç tutmamalı sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bu ve bunun gibi insanları sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Yeni içeriklerin takibi için sayfamızı takip edebilirsiniz. Konuyla ilgili bir başka yazımız için ise buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler.

Okumaya Devam Et

Dr Halit Yerebakan YouTube Kanalı

Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Halit Yerebakan

Düzenleyen

on

Hurmanın faydaları nelerdir

Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Hurmanın sağlığa faydaları saymakla bitmez. Hiç şüphesiz ramazan denilince akla gelen gıdaların başında hurma bulunur. İftar sofralarının baş tacı hurma, sadece ramazanda değil yılın her ayında tüketilmesi gereken oldukça sağlıklı bir besin. Nedenine gelince, yüksek olarak lif içerir, folik asit, kalsiyum ve potasyum açısından da oldukça zengin bir kaynaktır. Bu videomuzda ayrıntılı olarak hurmanın faydaları nelerdir sorusuna cevap bulacaksınız.

Bu ve bunun gibi insanları sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirici içerik paylaşımı yaptığımız youtube sayfamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Yeni içeriklerin takibi için sayfamızı takip edebilirsiniz. Konuyla ilgili bir başka yazımız için ayrıca buraya tıklayabilirsiniz. İyi seyirler.

Okumaya Devam Et

Dr Halit Yerebakan YouTube Kanalı

Gluten Nedir?

Halit Yerebakan

Düzenleyen

on

gluten

Gluten kelimesini son zamanlarda ne kadar sık duyuyoruz öyle değil mi? Yediklerimizin ruhumuzu da beslediğini düşünürsek,yemek yedikten sonra nasıl hissettiğimizi tekrar gözden geçirebiliriz.Şişkinlik,halsizlik,eklem ve kas ağrıları,sindirimde güçlük ve bazen de cilt problemlerinin de eklenmesiyle mücadele ettiğimiz yemek sonrası bir çok etkili sebepler sonucunda glutene karşı hassasiyetimiz olduğu sonucu çıkabilir. Tarif edemediğimiz gluteni bu videomuzda sizlere göstererek nasıl bir şey olduğunu somut olarak göstermeye çalıştık.Siyez buğdayı unuyla ilgili aklınızdaki soru işaretlerini de bulabilirsiniz.Gluten hassasiyeti ile ilgili olan Doktor Geldi bölümümüze ve diğer videolarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kanalıma abone olmayı unutmayın lütfen.

Glutensiz ekmek tarifimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kinoa Glutensiz Mi?

Gluten; tahıl, buğday, arpa, çavdar ve yulaf içinde bulunan bir proteindir. Gluten içeren tahıllarla yapılan tüm yemeklerde gluten etkisi görülecektir. Çölyak hastaları ya da glüten intoleransı yaşayanlar bu besinleri tükettikleri zaman; karın ağrısı, şişkinlik, gaz, ishal, uyuşukluk, sersemlik, yorgunluk gibi belirtiler gözlenebilir.
Teknik olarak kinoa glüten içermediğinden glütensiz olarak tanımlanıyor fakat kinoa glütene benzer depo proteinlerine sahip. Bu proteinler çölyak hastalarında ya da glüten intoleransı olanlarda glüten benzeri etki gösterebilir mi? Yeni yapılan bir çalışmaya göre evet, gösteriyor. American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir çalışmada kinoanın 15 grubu incelenmiş ve ikisinin -Ayacuchana ve Pasankalla- çölyak hastalığı olan kişilerde bir tepkiye yol açabileceği bulunmuş. Buna geçici bir çözüm bulmak için satın aldığınız firmayla iletişime geçip bu konuda bilgi alabilirsiniz ya da deneyip vücudunuzdaki tepkileri gözlemleyerek başka bir marka ya da renk (kırmızı, beyaz ya da siyah) kinoa deneyebilirsiniz.

Peki Kinoa Tohumu Nedir?

Son yıllarda, daha önce adını duymadığımız ancak şimdilerde faydaları saymakla bitmeyen gıda maddeleri duyar olduk. Kinoa da bunlardan biri. Üstelik sayısız tarife eklenerek lüks restoran ve kafelerin mönülerine girmeyi dahi başardı. Kinoa; Güney Amerika’nın And dağlarında yetişen, ıspanak ve pancar gibi bitkilerin alt familyasında kendine yer bulan tahılımsı bir bitki tohumudur. Bundan yüzyıllar önce bazı kabilelerin ana besin kaynağı olan kinoa, şimdilerde saymakla bitmeyen faydalarıyla yeniden tercih edilmeye başlandı. Hatta Birleşmiş Milletler, 2013 yılını Uluslararası Kinoa Yılı ilan etti. Bir gıda maddesi için oldukça övücü bir tanımlama değil mi? Peki kinoanın faydaları nedir?

Kinoa ile ilgili yazı içeriğinin tamamına erişim için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar

seo uzmanı