1 / 6
{klavye yön tuşlarını kullanın} ← →

Alıştığı düzenin dışına çıkan vücut, buna tepki verir. Böyle zamanlarda kilo vermek için ‘ateşleyiciler’ gerekir

Sıkı bir beslenme planına girdiğinizde, rutininiz değişir.
Normalden çok daha az kalori almaya başlarsınız ve bu değişim, bedeniniz için ani sayılan bir hızla gerçekleşir. Daha az kalori alarak beslenmek, doğal olarak hızlı bir şekilde kilo kaybetmenize sebep olur. Eski rutininize göre daha az sayılan -yeni- günlük kalori miktarınız, hızla küçülmeye başlayan bedeniniz için az olmaktan çıkar. Bu durumda ya daha az kalori almanız gerekir ki bu, bir kısır döngü halini alacaktır. Ya da metabolizmanızı harekete geçirerek tekrar kilo vermenizi sağlayacak yöntemler bulmalısınız. protein kalori yaktırır Alıştığınız düzenin dışına çıkarak normalden az kalori almaya başladığınızda vücudunuz bunu bir yokluk tehdidi olarak algılar ve doğası gereği kendini koruma altına alır.
Son yıllarda zayıflama serüveninin aşamaları hakkında yapılan araştırmalar, böyle zamanlarda bedenin ‘ateşleyicilere’ ihtiyaç duyduğunu gösterdi.
Peki nedir bu ateşleyiciler?
Kalori sınırlaması yapan profesyonel sporcular üzerinde yapılan bir araştırma, günlük diyetlerine ekledikleri 2.5 gram protein sayesinde kaslarını koruduklarını ve yağ oranlarının en düşük seviyeye indiğini belirtiyor.
Ayrıca yapılan benzer araştırmalar, insan bedeninin proteini sindirirken, karbonhidratı sindirdiğine oranla iki kat fazla kalori yaktığını da gösterdi.

1 / 6
{klavye yön tuşlarını kullanın} ← →

PAYLAŞ