Sosyal Medya

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Podoloji incelemesi

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Dr. Halit Yerebakan Ayak Muayenesi Oldu! Padoloji İncelemesi

Konuklar: Deniz Yahçı ve Sevda Ekşioğlu

Podologları’ın; ayak sağlığıyla ilgili sorunlarda tanı koyma, gerektiğinde ilgili bir uzmana yönlendirme, hekimle işbirliği içerisinde hastaya tıbbi ayak bakımı uygulamasının yapılması ve hastanın ayak sağlığının korumasına yönelik gerekli bilgi ve beceriye sahip sağlık teknikerleridir. Dolayısı ile podoloji gerçek ayak sağlığı demek olup oldukça önemlidir.

Sizleri her gün ayakta durmanızı sağlayan ayaklarınıza bakımı sağlıkçı olmayan birine nasıl emanet edebilirsiniz? Ayak bakımı kuaförde pedikür bakımı değildir. İki branşı net bir şekilde ayırmak gerekir. Pek hoşunuza gitmeyebilir ancak yine de ayak muayenesi izlemek isterseniz videomuza buyrun. Bugün konu mankeni benim.

Ayak sağlığı ile ilgili bir başka yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yaz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor | Deney

Şeker Yağ Hücrelerini Büyütüyor! Bedenimizin temel enerji kaynağı olan şeker ne zaman sorun olmaya başlar diye merak ediyorsanız işte cevabı bugün burada. Şeker tüketimi artınca ve vücudumuzun ihtiyacından fazla olunca şekeri metabolize eden organımız yani karaciğerimiz şekeri yağ asitlerine dönüştürüyor. Ve bu yağ asitleri karaciğerden kana geçiyor. Sonrasında tabiki de depolanıyor. Bu depolanma yağ hücrelerimizde oluyor ve şeker tükettikçe adeta bu deneyde gördüğünüz gibi yağ hücrelerimiz büyüyor. Büyüyen yağ hücrelerimiz adeta etrafı kaplanıyor diyebiliriz, çünkü büyüyen yağ hücrelerinin insülin direnci ile doğru orantılı olduğunu gösteren bir çok araştırma var. İnsülin direnci olduğu zaman bu yağ depolarını kullanamıyoruz. Kısaca aşırı şeker tüketimi yağ hücrelerini büyütür ve onları kaplar demek yanlış olmaz.

Bunu anlattığımız ve basit bir deneyle gösterdiğimiz videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. Nereden mi fazla şeker alıyoruz? Bunun için kaleme aldığım bir yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı da unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Şekerin Etkileri | Deney

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

Şekerin Etkileri

Şekerden açığa çıkan enerji! Beyaz şeker vs Esmer Şeker | Deney

Onsuz da olmuyor, onunla da olmuyor. Bilin bakalım ne? Tabii ki şeker. Yüksek şeker hastasıysanız ve ‘Şeker içeren gıdalara dikkat ediyorum’ diye düşünüyorsanız, bu videomuzu izleyip şekerin etkileri hakkında fikir edindikten sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Esmer şekeri masum ve doğal görüp kullananlara adeta ders niteliğinde yaptığımız deneyin bir başka versiyonunu bu video için derledik. Potasyum klorat eriterek bir oksijen yani enerji açığa çıkartan deney yaptık. Çıkan ışık ve ses size şekerin kanınızda nasıl bir yangına yol açtığını ve kan şekerinizi nasıl yükselttiğini göstermeye yetecek kadar etkileyiciydi.  İyi seyirler…

Kontrol altına alınmadığı zaman ciddi sağlık problemlerine yol açabilen yüksek kan şekeri, son derece basit yollarla düşürülebilir.Kan şekeri düşürmek için yumurta, tarçın, kimyon, zerdeçal gibi besinler tüketebilirsiniz. Konuyla ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Videomu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Dr. Yerebakan YouTube Kanalı

Safra Taşı Nedir? Nasıl Oluşur?

Halit Yerebakan

Yayınlanma:

,

safra taşı nedir

Safra Taşı Nedir? Nasıl Oluşur?

En fazla karşılaştığımız sorulardan ve sorunlardan biri olan safra kesesi taşlarını Doktor Geldi programımızda konuştuk. Safra taşı nedir ve nasıl oluşur gibi sorulara cevap verdik. Safra taşının oluşumu, etkenleri ve büyüklüğünün yol açtığı sorunları öğrenmek için videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Safra kesesi rahatsızlıklarına yakalanmamak ona iyi bakmaktan geçer. Safra kesesine iyi bakmanın yolu ise karaciğerinize iyi bakmaktan geçer. Karaciğer, iç organlarımız içinde en büyük olanıdır ve sağlığını korumak çok önemlidir. Vücuttaki zararlı toksinleri atar, kan şekerini düzenler, vitamin ve minarellerin emilmesini sağlar. Sağlıklı bir karaciğer; metabolizma, gaz, şişkinlik ve kabızlık gibi sindirim konularının hafifletilmesinde anahtar rol oynar. Karaciğerinizi nasıl beslemeniz gerektiği konusunu işlediğimiz yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi sağlık ile ilgili videolarımızın bulunduğu YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın lütfen.

Devamını Oku...

Öne Çıkanlar

www.dryerebakan.com Sadece bilgilendirme ve tıbbi tavsiye amaçlıdır, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. Doktorunuz yerine geçmeyi yada Doktorunuzun size uyguladığı tedavi yerine geçmeyi hedeflememektedir. Web sitesi içeriğinden dolaşan tüm kullanıcılar, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Kurallarını otomatik olarak kabul etmiş sayılır.

İletişim: info@dryerebakan.com

Copyright © 2017 DrYerebakan.com.